Rodzaje krystalizatorów laboratoryjnych

krystalizator

Krystalizator to specyficzna odmiana zlewki. Jest to naczynie laboratoryjne, które posiada szerokie dno oraz dość niskie ścianki. Należy zaznaczyć, że jego budowa nie jest przypadkowa. Ma ona ułatwić sprawny przebieg procesu krystalizacji. Jest on niezbędny np. podczas oczyszczania wybranych związków chemicznych. Oczywiście omawiane naczynia występują w wielu rozmaitych formach, co ułatwia wybór odpowiedniego.

Krystalizatory bez wylewki

Krystalizator bez wylewki przypomina na pierwszy rzut oka szklankę. Oczywiście na jego powierzchni zwykle znajduje się praktyczna miarka, dzięki której można swobodnie kontrolować poziom cieczy. Takie naczynie sprawdzi się w przypadku, gdy nie planuje się przelewania płynu. Wymaga większej precyzji podczas pracy. O wiele łatwiej jest niechcący wylać zawartość.

Model bez wylewki jest zwykle nieco tańszy. Oczywiście podczas zakupu należy kierować się przede wszystkim jakością. Dobrym wyborem jest krystalizator szklany, który cechuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć, czy też wysokie temperatury.

Krystalizatory z wylewką

Krystalizator z wylewką jest o wiele częściej spotykany. Dzięki niemu praca przebiega o wiele sprawniej. Należy jednak sprawdzić, w jaki sposób wyprofilowany jest dzióbek do przelewania płynów.

W tym przypadku również można znaleźć naczynia szklane oraz z tworzyw sztucznych. W sprzedaży znajdują się produkty o różnych pojemnościach.

Oba typy krystalizatorów kupisz w tym miejscu: https://danlab.pl/nasze-produkty/szklo-laboratoryjne-i-drobny-asortyment-laboratoryjny/naczynia-laboratoryjne/krystalizatory/